Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 123Wszystkich: 155595

zaproszenie

zapraszamy na spotkanie autorskie 
z Małgorzatą Starostą
w dniu 30 września 2021 roku o godzinie 17.00
w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej


 

Małgorzata Starosta - pisarka urodzona we Wrocławiu w 1982 roku, z wykształcenia polonistka i etnolożka, absolwentka studiów na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2008 roku wyróżniona za zbiór wierszy dla dzieci w konkursie Wydawnictwa Polskiego Muzyka w Duszy Gra, następnie w 2011 - za opowiadanie obyczajowo-kryminalne w konkursie litera-ckim Uniwersytetu Gdańskiego.

Debiutowała w 2020 roku trylogią komedii obyczajowo-kryminalnych Pruskie baby (Pruskie baby, Wesela nie będzie!, Kwestia czasu). W marcu 2021 roku ukazał się pierwszy tom cyklu W siedlisku, zatytułowany Szczęśliwy los. Powieść Wina wina  (premiera wydawnicza - 1 września 2021 roku) zwyciężyła w konkursie literackim na powieść komediową Moc śmiechu, organizowanym przez Wydawnictwo Dragon.

Wieloletnia fascynacja twórczością Joanny Chmielewskiej, a jeszcze wcześniej Małgorzaty Musierowicz i Krystyny Siesickiej, zaowocowała powstaniem ironicznych kryminałów, w których prym wiodą kobiety. To także opowieści o różnych barwach miłości, przyjaźni, ale przede wszystkimo sile więzi rodzinnych. W cyklu W siedlisku autorka daje wyraz swojemu zamiłowaniu do folkloru i kultury ludowej, wplatając wątki związane z gusłami i obrzędowością dawnych Słowian w historie kryminalne, opowiedziane z przymrużeniem oka.