Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 17Wszystkich: 172409

Zapraszamy na spotkanie z Walentyną Anną Kubik

W dniu 22 listopada 2016 roku o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Walentyną Anną Kubik.

Walentyna Anna Kubik urodziła się we Wrocławiu, wiele lat mieszkała w Zduńskiej Woli woj. łódzkie, obecnie w Polanicy-Zdroju. Magisterium uzyskała na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Filologicznym w zakresie kulturoznawstwa o specjalności filmoznawczej Długoletni dziennikarz prasowy, redaktor autorskich programów w radio i telewizji. Sekretarz Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Krajobrazu i Dorobku Kultury Regionu Nadwarciańskiego oraz sekretarz Towarzystwa Miłośników Polanicy-Zdroju.
Od wielu lat pisze wiersze, także dla dzieci, prozę, fraszki, teksty piosenek. Na swoim koncie ma wiele nagród
na konkursach ogólnopolskich i regionalnych, jej wiersze znajdują się w licznych almanachach i antologiach. Wydała pięć tomików wierszy, w tym jeden dla dzieci. Zasłużony Działacz Kultury - odznaka Ministra Kultury i Sztuki - Warszawa. Współzałożycielka Klubu Literackiego TOPOLA w Zduńskiej Woli (1987) oraz Klubu Literackiego HELIKON w Polanicy-Zdroju (2016).
Jej poezja przeplata się z malarstwem. Pierwszy obraz namalowała w roku 1978 na plenerze literacko - plastycznym.
W tym samym roku debiutowała literacko oraz zdobyła pierwszą nagrodę i wyróżnienie za teksty piosenek.
Tematem malarskim są głównie kwiaty, pejzaże, nie stroni jednak i od innych motywów. Posługuje się różnymi technikami malarskimi, choć najchętniej sięga po farbę olejną i pastele. Prace plastyczne prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych (poplenerowych) w Łodzi, Zduńskiej Woli, Wieluniu, Sieradzu oraz w wielu innych miejscowościach. Obrazy znalazły nabywców w Polsce, jak również za granicą (Stany Zjednoczone, Włochy, Niemcy).