Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 20Wszystkich: 172412

wieczór poezji

9 marca 2023 roku o godzinie 17.00 zapraszamy do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej na wieczór poezji Krystyny Ming-Ostrowskiej i spotkanie z jej córką Ewą Christiną Ming


 

Krystyna Ming-Ostrowska  urodzona 11 marca 1940 roku w Warszawie, zmarła 26 grudnia 2020 r. w Polanicy-Zdroju. Poetka, pisarka, tłumaczka. Studiowała polo-nistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach sześćdziesiątych XX wieku zamieszkała w Szwajcarii, gdzie rozwijała swoje zainteresowania literackie, a także zajmowała się psychologią, pedagogiką, sztuką oraz filozofią Wschodu. W Szwajcarii kontynuowała studia humanistyczne na uniwersytecie w Zurychu i w Instytucie C.G. Junga w Küsnacht pod Zurychem, gdzie wówczas mieszkała. W 2004 roku powróciła do kraju i zamieszkała w Starym Wielisławiu, gdzie stworzyła dom otwarty dla ludzi sztuki i licznego grona swoich przyjaciół.

Mówiła o sobie: Nie jest przypadkiem, że otrzymałam nazwisko Ming wychodząc za mąż za Szwajcara. Stało się tak, bym mogła zgłębić misterium ukryte w symbolice tego słowa i rozwinąć pewne konkretne wartości. By poprowadzić mnie do głębszych rozważań na temat wartości Życia i Człowieka, bym zdobyła jasność jego sensu poprzez rozpoznanie WIECZNOŚCI i NIESKOŃCZONOŚCI, ukrytej w naszym dziedzictwie.

Wspaniała, kreatywna, szlachetna i wrażliwa Autorka w swych pracach wyrażała troskę o współczesnego człowieka. W roku 2016 została jedną z założycielek Klubu Literackiego HELIKON w Polanicy-Zdroju. W 2022 roku Ewa Christina Ming wydała tomik wierszy i prozy artystycznej swojej Mamy zatytułowany Krople życia. Inspiracje dla duszy i serca. Jest on zwieńczeniem twórczości literackiej Krystyny Ming-Ostrowskiej.