Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 126Wszystkich: 155598

Szanowni Polaniczanie!

Burmistrz Polanicy-Zdroju i Miejska Biblioteka Publiczna zwracają się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazywanie do biblioteki pamiątek związanych z historią naszego miasta. Mogą to być wszelkiego typu dokumenty, stare zdjęcia, pocztówki, ryciny, obrazy czy nieduże przedmioty (obiekty sztuki lub rzemiosła artystycznego).

Wszystkie te rzeczy można przekazać jako darowiznę lub depozyt (w przypadku depozytu prosimy o wyrażenie pisemnej zgody na fotografowanie, digitalizację i zamieszczenie wizerunku obiektu na stronie internetowej biblioteki).
 
Akcja zbierania polanickich pamiątek ma służyć idei utworzenia w bibliotece małego muzeum czy izby muzealnej, która ukazywałaby zarówno Polanicę przedwojenną, jak i dzieje polskiego osadnictwa po II wojnie światowej.

Z rozmów z Mieszkańcami wiemy, że istnieje od wielu lat potrzeba upamiętnienia historii naszej społeczności i historii poszczególnych rodzin, które do Polanicy przybyły w pierwszych latach powojennych.

Prosimy Państwa o życzliwe potraktowanie naszej prośby i zapraszamy do biblioteki od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00.