Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 132Wszystkich: 163798

Spotkanie ze Zbigniewem Piotrowiczem

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Piotrowiczem z okazji wydania książki Sudeckość 

19 stycznia 2023 roku o godzinie 17.00 w czytelni MBP w Polanicy-Zdroju


 

Zbigniew Piotrowicz – absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od kilkudziesięciu lat mieszka na ziemi lądeckiej, gdzie znany jest jako menadżer, samorządowiec
i animator kultury (twórca  Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju). Od wielu lat zafascynowany wspinaczką górską. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Himalajach, na Bałkanach, w Pamirze, Tienszanie, Ladakhu, Atlasie Wysokimi Górach Skalistych. Ma na swoim koncie m.in. pierwsze wejście na Pik Edelwajs (ok. 6100 m n.p.m.) w górach Tienszan (z Andrzejem Dutkiewiczem i Zbigniewem Trzmielem) oraz wejścia na kilka innych szczytów: Pik Czetyrioch (6400 m n.p.m., samotnie) w Pamirze, Kang Yaze West (ok. 6350 m n.p.m., z Mieczysławem Krywienko) w Ladakhu i Parchamo (6273 m n.p.m., z Mieczysławem Krywienko i Januszem Mazurem) w Himalajach.

Współautor i redaktor książek Wieża Babel.Turm zu Babel, Czas ocalony, Jak zrobić film górski – nieporadnik, autor książki Moje PaGóry oraz przewodnika wspinaczkowego Skałki Lądeckie. W 2022 roku wydał książkę Sudeckość, na którą składają się zarówno osobiste wspomnienia, jak i refleksje dotyczące rodzącej się tożsamości regionalnej Kłodzczyzny i całego regionu Sudetów.