Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 136Wszystkich: 163802

Spotkanie z Katarzyną Redmerską autorką powieści Sekret sprzed lat

 

W dniu 12 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Redmerską autorką powieści Sekret sprzed lat

 

Katarzyna Redmerska urodziła się 1 maja 1977 roku w Dusznikach-Zdroju. Mieszka w Polanicy - Zdroju i we Wrocławiu. Studiowała analitykę medyczną oraz prawo. Dziennikarka medyczna i felietonistka związana m.in. z miesięcznikami Praktyka lekarska i Apteka Press. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Od lat pisze krótkie formy literackie, m.in. felietony o charakterze lekko prześmiewczym, opisujące paradoksy zachowań, sytuacji, zdarzeń, a także opowiadania, których akcja toczy się w malowniczych zakątkach Ziemi Kłodzkiej.
Jej publikacje można znaleźć w następujących pismach: Gazeta Prowincjonalna Ziemi Kłodzkiej BRAMA (a także jej dodatek specjalny Almanach), internetowy miesięcznik Libertas Miesięcznik Ludzi Wolnych (www.libertas.pl), Magazyn Materiałów Literackich - Cegła, Knowacz czy Kozirynek. Interesuje się medycyną, historią, literaturą piękną. Lubi podróże i wypoczynek na łonie natury.
Sekret sprzed lat jest debiutem powieściowym. Inspiracją do napisania książki było porządkowanie drzewa genealogicznego rodziny. Tak przedstawia to Autorka w wywiadzie udzielonym literackiemu blogowi lustrorzeczywistosci.pl: w trakcie zgłębiania historii rodziny, ich bytności na Lubelszczyźnie, historii tamtych terenów - w sposób jak najbardziej naturalny zrodził się w mojej głowie pomysł na fabułę wydarzeń, które mogły mieć miejsce. Powieść spotkała się z przychylnością czytelników. Zbiera również pochlebne recenzje.

ksiazkomiloscimoja.blogspot.com: Autorka wykonała kawał dobrej roboty przy tworzeniu tej historii (…) Wszystkie sytuacje są spójne, nie ma niedomówień, zakończenie rozczula, początek intryguje (…) Sekret sprzed lat to majstersztyk wśród debiutów, myślę, że jeszcze nie raz usłyszymy o tej autorce.

qulturaslowa.blogspot.com: Sięgając po powieść musimy przygotować się na wiele wzruszeń, na rozterki dręczące naszą duszę i na miłosną opowieść, bez której historia ta nie byłaby tak porywająca. (…) powieść Katarzyny Redmerskiej jest debiutem