Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 18Wszystkich: 172410

Spotkanie z Katarzyną Kalistą

W piątek w samo południe 16 września odbyło się w bibliotece spotkanie z Katarzyną Kalistą, autorką książki „Pan Barnaba i zagadkowa hipoteza”. W wielkim skrócie jest to historia wiekowego gadającego kota i trzynastoletniego Antka. Wspólnie próbują rozwikłać słynną zagadkę matematyczną. Czy przemądrzały kot i zbuntowany chłopiec osiągną cel i doprowadzą do rozwiązania zadania? Kto przeczyta ten się dowie. Książka jest dostępna do wypożyczenia w dziale dla dzieci.

W spotkaniu z pisarką udział wzięły dzieci z klasy Va i Vb ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Polanicy-Zdroju wraz z nauczycielem języka polskiego Panem Damianem Naryńskim. Było to spotkanie pełne emocji i rywalizacji. Uczniowie bowiem rozwiązywali zaproponowane przez autorkę zagadki i zadania logiczne, wcale nie takie proste. Poradzili sobie z nimi wyśmienicie. Po dokładnym sprawdzeniu odpowiedzi, zwycięzcą została klasa Vb. Nagrodę od pisarki, książkę z dedykacją otrzymał Maciek Kolodiy. Gratulujemy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.