Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 123Wszystkich: 155595

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko

Miejska Biblioteka Publiczna w Polanicy-Zdroju, Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kłodzku zapraszają na spotkanie autorskie z Tanyą Valko

25 maja 2017 roku o godzinie 18.30 w czytelni MBP w Polanicy-Zdroju


Tanya Valko (pseudonim literacki), polska pisarka i poetka, arabistka, tłumaczka, bizneswoman. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim – najpierw bohemistykę, a następnie arabistykę. W międzyczasie pracowała jako tłumaczka z języka czeskiegoi angielskiego, a także projektowała i szyła ekskluzywną odzież do butików. Prowadziła również zakład powroźniczy po ojcu. Jeszcze w trakcie studiów dostała stypendium do Libii, gdzie mieszkała w latach 1984 - 1985 (al-Urban, Góry Gharianu) i 1986 - 1988 (Misurata, Wybrzeże Wielkiej Syrty). W 1995 wyjechała do Libii do pracy. Do 1998 mieszkała w Zawii. Od 1996 pracowała jako nauczycielka w Polskiej Szkole im. Obrońców Tobruku przy Ambasadzie RP w Dżanzurze. Dodatkowo prowadziła kursy języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Od roku 1998 mieszkała w Trypolisie, gdzie godziła pracę w szkole z pracą asystentki ambasadorów RP, a także w wydziale konsularnym oraz jako attaché kulturalny ambasady. W latach 2005 - 2007,po powrocie do Polski, mieszkała w Krakowie i Warszawie, a na życie zarabiała tłumaczeniami oraz prowadząc hostel Konsul i firmę wielobranżową. Po dwóch latach wyjechała do Królestwa Arabii Saudyjskiej, gdzie ponownie pracowała jako asystentka ambasadorów RP. W 2012 roku przeprowadziła się do Dżakarty (stolica Indonezji), gdzie mieszka i tworzy do dzisiaj.

Tanya Valko jest autorką bestsellerowej Arabskiej Sagi (Arabska żona, Arabska córka, Arabska krew, Arabska księżniczka, Arabska krucjata, Arabski mąż) oraz Azjatyckiej Sagi (Okruchy raju, Miłość na Bali). Oprócz powieści pisze również książki popularnonaukowe - Libia od kuchni, Życie codzienne w Trypolisie, Dość odchudzania - czas na dietę, Sahara: Ocean ciszy, Nowoczesna książka kucharska, Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną, Odchudzająca książka kucharska.

Spotkanie w polanickiej bibliotece odbywa się w ramach projektu Podróże z książką po ziemi kłodzkiej.