Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 134Wszystkich: 132040

Spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską 
w dniu 9 grudnia 2019 roku o godzinie 17.00 
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Polanicy-Zdroju.


 

Krystyna Śmigielska jest znaną autorką książek dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych.  Jej debiutem literackim było opowiadanie Zbieracz grzechów (2006).
Dla dorosłych napisała powieści: Berżeretka bez przepisu, Ty to głupia jesteś, Gotowe na zmiany, Kochanek pani Grawerskiej, Z twojej winy.

W polanickiej bibliotece gościła przed kilku laty promując książki dla dzieci i młodzieży, których ma w swoim dorobku już sześć: Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią,Skarb z leśnego grobowca, Jabłko i Mięta w przedszkolu, 2 tomy bajek dla najmłodszych czytelników o cudownej lalce Tekli (Tekla, Tekla i płaczący braciszek) oraz  historię pewnego chłopca i jego znajomości z wyimaginowanym przyjacielem Kwakiem (Mój przyjaciel Kwako).

W tym roku Krystyna Śmigielska wydała powieść dla dorosłych zatytułowaną Pokurcz, której akcja rozgrywa się współcześnie w Polsce i dotyczy trudnych wyborów młodych ludzi w czasach transformacji ustrojowej i związanych z tym również zmian obyczajowych. Powieść zbiera dobre recenzje, Autorka spotkanie w Polanicy chce poświęcić głównie promocji tej książki.