Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 20Wszystkich: 172412

Spotkanie autorskie z Beatą Wyczałek

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Beatą Wyczałek z okazji wydania książki „Mapa szlaków - wybór poezji”
w dniu 27 lipca 2016 roku o godzinie 17.00 w czytelni MBP w Polanicy-Zdroju, ul. Wojska Polskiego 23


Beata Wyczałek – pochodzi ze znanej polanickiej rodziny Joanny i Tytusa Wyczałków, od lat 90. XX wieku zamieszkuje we Wrocławiu i w Nowym Jorku; absolwentka Politechniki Wrocławskiej (dyplom magistra inżyniera uzyskała z wyróżnieniem na Wydziale Mechanicznym); szczęśliwa mama 18-letniego Marka, który właśnie rozpoczyna studia medyczne na jednym z teksańskich uniwersytetów.
O pisaniu: Wiersze układam odkąd sięgnę pamięcią. Zapisuję wiersze odkąd umiem pisać. Zawsze do szuflady. Jak pamiętnik. Potrzeba kolekcjonowania napisanych wierszy w "kajecie" zrodziła się dopiero w ogólniaku. Tylko niektóre wiersze (szczególnie z podstawówki), udało się uratować od zapomnienia. Dlatego są w tej książce, z minimalną ingerencją mojej dorosłej osoby. Późniejsze stały się szkicami dla wielu wierszy. Uważny czytelnik zobaczy, które wiersze powstały na bazie jednego zapisu sprzed lat. Reszta przepadła wraz z zeszytami szkolnymi. Przygoda z publikowaniem poezji zaczęła się, gdy Kraków dostał tytuł Miasta Literatury UNESCO - szukałam w Internecie więcej informacji o tym wydarzeniu i natknęłam się na strony poetyckie. I wsiąkłam...
O książce: Kolekcja poezji o różnej tematyce. Większość wierszy powstała na bazie osobistego pamiętnika z lat szkolno-studenckich. Tylko nieliczne (po tematyce można poznać), powstały od A do Z niedawno... Książka podzielona jest na rozdziały, ponieważ w taki sposób było mi łatwiej zamknąć pierwszy etap mojego życia. Drugi to macierzyństwo i ciągle rozpięte skrzydła pomiędzy dwoma półkulami Ziemi. Pierwszy etap ma datę zakończenia, więc zamykam go tą książką. Zdjęcia towarzyszące wierszom są dziełem mojego wówczas 16-letniego syna - Marka Bourne.