Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 135Wszystkich: 163801

Spotkanie autorskie

30 czerwca br. w polanickiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Dominiką Buczak.

Dominika Buczak (1975) - pisarka i dziennikarka, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka powieści Plac Konstytucji (2019) i Dziewczyny z placu (2020) – rozpisanej na dwa tomy historii jednego z centralnych placów Warszawy, jego mieszkanek i mieszkańców. Współautorka książki złożonej z wywiadów z polskimi gejami Gejdar (2008) oraz biografii profesora Lwa-Starowicza Pan od seksu (2013). W 2021 roku była finalistką Nagrody Literackiej Gryfia za Dziewczyny z placu. Konkurs jest organizowany przez Kurier Szczeciński i jako jedyny w Polsce dotyczy tylko twórczości kobiet.

W pracy dziennikarskiej specjalizuje się w wywiadach i reportażach. W latach 2000 - 2006 pracowała w Radiu Kraków. Publikowała w Midraszu, Słowie Żydowskim, Autoportrecie i Zwierciadle, współpracuje także z Wysokimi Obcasami.

Powieść Całe piękno świata jest inspirowana historią pradziadków autorki Stanisławy i Pawła Posiaków, osiedleńców z Poręby (niemieckie Lichtenwalde), którzy pierwszy rok na Dolnym Śląsku spędzili pod jednym dachem razem z niemieckimi gospodarzami ich nowego domu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.