Kontakt
Wizyty
Dzisiaj: 136Wszystkich: 132042

Ja - Faina Raniewska zdarzenia i aforyzmy

Zapraszamy na spotkanie z tłumaczem Dmitrijem Tuszmanakowem oraz z Iriną Kornilcewą wydawcą książki Ja - Faina Raniewska zdarzenia i aforyzmy w dniu 21 października 2016 roku o godzinie 17.00.

 

No i mamy! Genialna Faina Raniewska, bohaterka rosyjskojęzycznego Internetu, wielka i popularna aktorka, która mogła zastąpić całą trupę teatralną, za chwilę będzie znana i w Polsce. W Rosji trwa prawdziwy szał na cytowanie Fainy Raniewskiej i jej genialnych powiedzonek, które znajdziecie właśnie w tej książce. Po raz pierwszy i nareszcie PO POLSKU!
Faina Raniewska - filozof z cygarem, skandalistka, sarkastyczna, uszczypliwa dama o charakterystycznej barwie głosu, a jednocześnie strasznie samotna kobieta o bardzo wrażliwej duszy… po prostu MIESZANKA WYBUCHOWA!
Niewielką książeczka, która połączyła w sobie aforyzmy, dowcipy i historie z życia wzięte. Oto przykłady:

Kiedyś, gdy w jednym z wywiadów zapytano Raniewską o rewolucję październikową, odpowiedziała: – Wiecie, kiedy zobaczyłam tego „Łysego” w samochodzie pancernym („Łysym” nazywała Lenina), od razu zrozumiałam: czekają nas wielkie nieprzyjemności!

Wszyscy aktorzy byli zmuszeni do uczestnictwa w kółku filozofii marksizmu-leninizmu. Jeden z wykładowców zapytał, co to jest: „narodowe w formie i idealne w treści”.
- Szklanica wódki – powiedziała Raniewska.

- Faino – spytała ją stara znajoma – jak myślisz, medycyna robi postępy?
- A jakże! Jak była młoda, lekarze wciąż kazali mi się rozbierać, a teraz wystarczy im, że pokażę język.